Zprávičky
24. 2. 2017   16:03:09: Nový web
Tento web plní funkci záložního webu. Nový web KMŽ Brno I je k dizpozici na adrese http://www.kmz-brno.cz/. Tento web nebude nadále aktualizován.
Vyhledávání­

Návěstní krakorec "Praha-Běchovice" - 1. díl

Ivo Kučera 2. 2. 2010   21:50:00

Při mých cestách vlakem do Prahy mne zaujal před stanicí Běchovice návěstní krakorec s vjezdovými návěstidly. A protože i na našem klubovním kolejišti máme před vjezdem do stanice Skuhrov souběh 3 kolejí a je tam problém umístit klasická vjezdová návěstidla, tak jsem se rozhodl tento krakorec udělat i v modelu. Zde postupně najdete popis skutečného návěstního krakorce a pak i stavbu modelu z leptaného plechu.

 

 


 

 

 

 Před návrhem stavebnice bylo nutno celý krakorec důkladně zdokumentovat a oměřit rozměry, jelikož jsem nikde nesehnal výkres. Zde v této části najdete fotodokumentaci skutečného krakorce, kde jsou zachyceny i důležité detaily. Předpokládám, že tato dávka fotek nepotřebuje komentář. Bohužel bylo hodně pošmourno, tak jsou fotky trochu tmavší i přes úpravy, ale pro zachycení detailů pro stavbu snad dostačující. Třeba tyto obrázky poslouží i někomu dalšímu, kdo si jej bude chtít postavit, dnes již žádné obrázky nelze nafotit, krakorec již byl zlikvidován.

   
   
   
   
   
   

 

 

Přehled názorů
Návěstní krakorecMartin MK4. 2. 2010   20:04:16
Re: Návěstní krakorecIvoš11. 2. 2010   21:50:48
Tyto stránky používají upravený phpRS.